بازدید معاون پژوهشی وزارت عتف از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

تعداد بازدید:۱۷۴۸
دکتر پیمان صالحی «معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» صبح امروز شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱، با حضور در محل پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، با سرپرست و معاونان پژوهشگاه دیدار و گفتگو کرد.
بازدید معاون پژوهشی وزارت عتف از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکتر پیمان صالحی «معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، به اتفاق دکتر برزگر، به‌ منظور آشنایی بیشتر با فعالیت‌‌ها و برنامه‌های پژوهشگاه، با دکتر زهرا سلمان «سرپرست پژوهشگاه» و دکتر مجید علی طاولی «سرپرست معاونت اداری، مالی و  مدیریت منابع»، دکتر حامد عباسی «سرپرست معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی» و دکتر مهدی رسولی «سرپرست معاونت فناوری»، از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، بازدید کرد.

در ابتدای این جلسه، دکتر سلمان، ضمن عرض خیرمقدم و خوش‌آمدگویی، به معرفی خدمات و دستاوردهای پژوهشگاه پرداخت و در ادامه هریک از معاونان وی، در خصوص اقدامات صورت گرفته در هریک از معاونت‌های پژوهشگاه، توضیحات مبسوطی را ارائه کردند.

از جمله مهم‌ترین نکاتی که از سوی اعضای هیأت رئیسه پژوهشگاه در این نشست مطرح شد، می‌توان به معرفی اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های پژوهشگاه، شامل: معرفی هریک از معاونت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه، معرفی 3 پژوهشکده و 9 گروه پژوهشی پژوهشگاه (با فعالیت 25 عضو هیأت علمی پژوهشگاه و همکاری جمعی از اساتید دانشگاه‌های داخلی و بین‌المللی)، معرفی نشریات علمی پژوهشگاه، اجرای طرح‌های پژوهشی سفارش محور (به صورت کاربردی و با توجه به نیازهای جامعه)، مجری برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی در کنکور سراسری، معرفی مرکز مشاوره ورزشی، جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اجرای دوره‌های فرصت مطالعاتی، جذب پژوهشگران پسادکتری، صدور گواهی‌های اخلاق (ویژه پایان‌نامه و رساله‌های دانشجویی) و ... اشاره کرد.

همچنین، معرفی فعالیت‌های مرکز نوآوری فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه و حمایت‌های مادی و معنوی از استارت‌آپ‌‌ها و شرکت‌های دانش‌‌بنیان ورزشی، اشتغال‌زایی در ورزش، ارزیابی تقاضاهای ثبت اختراعات ورزشی، انتشار کتب تخصصی ورزشی، برگزاری همایش‌های بین‌الملی با مشارکت گسترده مخاطبان، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی تخصصی، عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری با سازمان‌های داخلی و بین‌المللی و همین‌طور نیاز به افزایش بودجه، محدودیت فضای فیزیکی و ضرورت برنامه‌ریزی بلندمدت جهت تغییر ساختمان کاری پژوهشگاه و ... از دیگر مواردی بودند که توسط حاضران در جلسه، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه این نشست، دکتر صالحی «معاون پژوهشی وزیر علوم» پس از استماع کامل گزارش‌ها و همچنین نقطه نظرات ذکر شده به منظور ارتقای بیش از پیش پژوهشگاه، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در طی سال‌های اخیر، اظهار داشت: مأموریت و فعالیت اصلی این مجموعه در حوزه ورزش می‌باشد و حوزه ورزش، دارای ظرفیت بسیار بالایی جهت برقراری ارتباطات دوسویه و ارائه خدماتی متنوع و کاربردی به بسیاری از سازمان‌ها و مراکز دولتی و خصوصی می‌باشد. بنابراین، پژوهشگاه تربیت بدنی می‌تواند، برنامه‌های کلان ملی در جهت برقراری تعاملات هرچه گسترده‌تر با وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌های ورزشی، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، وزارت آموزش و پرورش و ... را در دستور کار خود قرار دهد. به ویژه، با حضور اعضای هیأت علمی و نیروهای متخصص در تمامی شاخه‌های علوم ورزشی و تمرکز بر فعالیت‌های پژوهشی و علمی، پژوهشگاه تربیت بدنی این مزیت را دارد که مرجع علمی در ورزش کشور باشد.

در پایان، تمامی حاضران، ضمن بازدید از تجهیزات و دستگاه‌های مستقر در آزمایشگاه‌های تخصصی پژوهشگاه، با خدمات قابل ارائه از جمله انجام تست‌های دقیق علمی برای ورزشکاران حرفه‌ای، اجرای پایان‌نامه‌ برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته علوم ورزشی و سایر رشته‌های مرتبط، انجام تست‌های پایش سلامت و تندرستی برای عموم افراد و ... آشنا شدند.

 

انتهای خبر/

کلید واژه ها: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت علوم وزارت عتف معاونت پژوهشی وزارت علوم پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم پژوهشگاه تربیت بدنی پژوهشگاه علوم ورزشی معاون وزیر علوم پژوهشگاه های وزارت علوم


نظر شما :