طراحی نرم‌افزار سنجش و اندازه‌گیری آمادگی جسمانی خاتمه یافت

۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۰ کد : ۶۲۸ معاونت پژوهشی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۹۱
طرح پژوهشی طراحی نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی پیشرفته (آپفا) توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی انجام شد.
طراحی نرم‌افزار سنجش و اندازه‌گیری آمادگی جسمانی خاتمه یافت

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، بازطراحی، ارتقاء و تجاری‌سازی طرح پژوهشی نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی پیشرفته (آپفا) توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی (مجری طرح: دکتر کاظم موسوی ساداتی) خاتمه یافت.

 این طرح به‌منظور سنجش و اندازه‌گیری آمادگی جسمانی بر اساس بسیاری از مطالعات درزمینهٔ تربیت‌بدنی جهت برنامه‌ریزی‌های آموزشی و امدادگری ورزشی انجام‌شده است.

در این پژوهش کاربردی به طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی پیشرفته برای جامعه ایرانی (آپفا) پرداخته‌شده است. نرم‌افزار طراحی‌شده توانایی و قابلیت اندازه‌گیری، ارزشیابی، محاسبه و تحلیل سریع و آسان شاخص‌های مختلف آمادگی جسمانی وابسته به‌سلامتی حرکتی و تیپ بدنی در اقشار مختلف جامعه ایرانی به تفکیک رده‌های سنی و جنس و همچنین به تفکیک رشته‌های ورزشی را دارا بوده و با استفاده از آن می‌توان کیفیت و کمیت، رتبه کل و امتیاز ورزشکاران و غیر ورزشکاران را در مجموعه‌ای از آزمون‌های آمادگی جسمانی به‌صورت دقیق مشخص کرد.

این نرم‌افزار محصولی تخصصی برای کاربران شخصی، باشگاهی، مدرسه‌ای و دانشگاهی و سایر علاقه‌مندان، برای اندازه‌گیری، ارزشیابی، محاسبه و تحلیل دقیق، سریع و آسان شاخص‌ها و قابلیت‌های مختلف آمادگی جسمانی است.

 


 

کلید واژه ها: طرح پژوهشی نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی


نظر شما :