انتشار کتاب راهنمای جامع مدیران ورزش

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۱۵ کد : ۱۷۰۱ معاونت پژوهشی اخبار و رویدادها زیر نویس
تعداد بازدید:۱۷۷
کتاب راهنمای جامع مدیران ورزش، در قطع وزیری و ۶۱۰ صفحه، به تازگی توسط انتشارات «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، روانه بازار کتاب شد.
انتشار کتاب راهنمای جامع مدیران ورزش

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، کتاب راهنمای جامع مدیران ورزش (حاوی نکات مدیریتی و ابزار برنامه‌ریزی در ورزش دانشگاه‌ها و مدارس متوسطه)، تألیف: دنا آ. لوپیانو و کانی زوتوس و ترجمه دکتر محمد پورکیانی «عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی»، میثم روحانی، دکتر لیلا زکی‌زاده و دکتر علی افروزه با قیمت 380000 تومان، از سوی انتشارات پژوهشگاه، به تازگی منتشر و به دوست‌داران کتب ورزشی، عرضه شده است.

آشنایی با کتاب

این کتاب به عنوان یکی از منابع معتبر و جامع در حوزه مدیریت ورزشی شناخته می‌شود. وجود ابزارهای کاربردی، نکات مدیریتی، دستورالعمل‌های ارزیابی و فرم‌های مختلف، این اثر را به یک کتاب کاربردی برای مدیران ورزشی دانشگاهی و مدارس تبدیل کرده است. کتاب راهنمای جامع ورزش، حاوی نکات مدیریتی و ابزار برنامه‌ریزی برای مدیران است که آنها را برای شرایط پیچیده مدیریت آماده می‌کند.

این اثر، حاصل گردآوری ۷ دسته از مطالب است که به شرح زیر می‌باشد:

  • نکات مدیریتی: اطلاعات پیشینه‌ای واقعی، بینش‌ها، راهبردهای حل مسئله و پیشنهادهایی برای سرپرستان ورزشی.
  • ابزارهای برنامه‌ریزی: گام‌ها یا عواملی که در مراحل تدوین برنامه‌های راهبردی، برنامه‌های عملیاتی، برنامه‌های توسعه تخصصی و نظام‌های حکمرانی، باید در نظر گرفته شوند.
  • منابع آموزشی: جزوه‌های اطلاعاتی برای آموزش کارکنان، اعضای دانشگاهی، داوطلبان و دانشجویان ورزشکار
  • سیاست: نمونه سیاست‌ها و رویه‌هایی که هر بخش ورزشی باید پس از ایجاد تغییرات و اصلاحات لازم توسط مسئولان و متخصصان نهادی، آنها را در سازمان خود اجرا کند.
  • فرم: دارای نمونه فرم‌ها، نامه‌ها و شرح شغل‌ها می‌باشد.
  • ابزارهای ارزیابی: ابزارهایی اجرایی که به سرپرستان ورزشی، ناظران و کارکنان، امکان سنجش عملکرد شغلی و محتوای برنامه‌ها را می‌دهند.
  • ارزیابی ریسک: چک لیست‌هایی که به سرپرستان ورزشی، ناظران و کارکنان در شناسایی خطر و ممانعت از دعوی قضایی کمک می‌کنند.

این کتاب و منابع آنلاین در کنار هم بر کاربرد عملی نظریه مدیریت توسط سرپرستان ورزشی، مدیران ارشد و سرمربیان، مشکلاتی که با آنها روبه رو می‌شوند و راهکاری متناسب با این مشکلات تمرکز می‌کند. این کتابچه راهنما در اصل ترکیبی از سه مطلب است، شامل: 1ـ اطلاعاتی که هر مدیر ورزش باید آنها را بداند 2ـ شرحی از نحوه صحیح عملکرد روزانه بخش ورزشی و 3ـ مجموعه‌ای از سیاست‌ها، رویه‌ها و دیگر سیستم‌هایی که مانع از ظهور بسیاری از مشکلات می‌شوند.

قابل توجه است، این کتاب دارای 15 فصل، شامل: فصل 1 «توسعه فلسفه و سبک رهبری»، فصل 2 «حاکمیت بر برنامه‌های ورزشی»، فصل 3 «چشم‌انداز، مأموریت و اهداف»، فصل 4 «ساختار عملیاتی برنامه‌های ورزشی»، فصل 5 «امور اداری، مالی و بودجه‌بندی»، فصل 6 «مدیریت کارکنان برای دستیابی به اهداف برنامه»، فصل 7 «اخلاق، قانون‌پذیری و رفتار حرفه‌ای»، فصل 8 «برنامه‌های حمایتی دانشجویان ورزشکار»، فصل 9 «برنامه‌های آموزشی ـ ورزشی و پزشکی ـ ورزشی»، فصل 10 «تنوع، شمول و عدم تبعیض»، فصل 11 «مدیریت تیم»، فصل 12 «مدیریت و زمان‌بندی رویداد ورزشی»، فصل 13 «تأمین بودجه و درآمدزایی»، فصل 14 «ارتباطات، روابط رسانه‌ای و تبلیغات» و فصل 15 «اماکن ورزشی و سازماندهی آن» می‌باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت خرید کتب انتشارات پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، از روش‌های زیر اقدام نمایند.

  • تماس تلفنی: شماره تلفن 02188747836  و 02188747793 داخلی 200
  • مراجعه حضوری: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک سه (لطفا با هماهنگی قبلی، مراجعه بفرمایید.)
  • خرید آنلاین: از طریق آدرس لینک https://ssrc.ac.ir/farhangi/fa/page/318/ (سایت‌های آدینه‌بوک، کتاب‌متاب و بامربی)

شایان‌ ذکر است، برای سفارش‌های بالاتر از مبلغ صد هزار تومان (ویژه سفارش تلفنی)، ارسال کتاب‌ها به‌ سراسر کشور، به‌ صورت رایگان، انجام خواهد شد.

 

جهت دریافت فایل pdf صفحات ابتدایی کتاب، کلیک نمایید.

 

 

انتهای خبر/


لینک دانلود فایل

نظر شما :