دغدغه استقبال از محصولات نوآورانه ورزشی

۱۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۶ کد : ۴۹۶ معاونت فناوری اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۳
معاون فناوری پژوهشگاه تربیت‌بدنی: بزرگ‌ترین مشکل ما استقبال نکردن فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی از محصولات نوآورانه پژوهشگاه است.
دغدغه استقبال از محصولات نوآورانه ورزشی

به گزارش روابط  عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکتر محمد شریعت زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اخبار ورزشی خبرگزاری صداوسیما درباره محصولات نوآورانه پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی گفت: دستگاه توپ انداز فوتبال، پرچم ویبره کمک ‌داوران فوتبال و سایر محصولاتی که پژوهشگاه تربیت‌بدنی از آن حمایت کرده است و به مرحله تولید رسیده و آماده ارزیابی و ارائه است.

وی بابیان اینکه یکی از دغدغه‌ها و مشکلات پژوهشگاه تربیت‌بدنی استقبال نکردن فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی از محصولات این پژوهشگاه است، افزود: با فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها برای ارائه هر طرح مکاتبه کردیم که حداقل اجازه معرفی محصول را بدهند و در صورت وجود ایراد، آن را اصلاح کنیم، اما باوجود پیگیری‌ها متأسفانه پاسخی دریافت نکردیم.
موانع ادامه راه محصولات

معاون مرکز نوآوری و شتاب دهی فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی گفت: همکاران ما توان خود را برای محصولات گذاشته‌اند و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا توانسته‌ایم، این طرح‌ها را به مرحله پایانی ساخت برسانیم، اما در این مرحله که بازار در دست فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها است، فاصله‌ای ایجادشده و مانع ادامه راه محصول شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه استقبال نکردن بخش‌های مختلف ورزش، شاید به علت کیفیت محصولات داخلی با نمونه خارجی باشد، افزود: فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها اصلاً محصولات ما را تست نکرده‌اند که بگویند، در مقایسه با نمونه خارجی آن ایراد دارد، بنابراین بحث کیفیت مطرح نیست.

اهمیت به تکنولوژی

شریعت زاده گفت: با این تورم و نرخ دلار واردات محصولات باقیمت‌های چند برابر و این اوضاع نامناسب بودجه، جای تعجب دارد که از محصولات داخلی استقبال نمی‌شود.

وی ادامه داد: شاید دغدغه مدیران ورزشی موارد دیگری است و اهمیتی به تکنولوژی نمی‌دهند، مگر اینکه مربی برای خرید چنین محصولاتی اجبار کند. مثل کی روش که با اصرار وی، دستگاه توپ انداز فوتبال، از خارج تهیه شد.
حمایت از طرح‌های ورزشی

معاون مرکز نوآوری و شتابدهی فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی گفت: این مرکز تنها مرکز تخصصی در کشور است که از کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان در ورزش به‌طور رسمی و ساختارمند حمایت می‌کند و از سه سال قبل حدود ۱۶ تیم علمی ورزشی را حمایت کرده و به هشت محصول منجر شده است.

وی افزود: محصولات مرکز نوآوری تست فنی، آماده و روانه بازار شده‌اند. طرح‌های جدید دریافت کرده‌ایم که در حال بررسی آن‌ها برای حمایت‌های مادی و معنوی هستیم تا به طرح اولیه برسیم. پژوهشگاه تربیت‌بدنی این نمونه‌ها را به‌طور رایگان در نمایشگاه‌های مختلف معرفی می‌کند.
 

کلید واژه ها: معاون فناوری مرکز نوآوری و شتاب دهی فناوری‌های ورزشی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دکتر محمد شریعت زاده


نظر شما :