برگزاری نشست تخصصی حفاظت از ورزشکاران (ابعاد، آسیب‌شناسی و راهکار)

۰۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۴ کد : ۲۱۴۴ معاونت پژوهشی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۵۵
نشست تخصصی حفاظت از ورزشکاران صبح امروز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل آکادمی ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.
برگزاری نشست تخصصی حفاظت از ورزشکاران (ابعاد، آسیب‌شناسی و راهکار)

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، نشست تخصصی حفاظت از ورزشکاران با حضور دکتر مریم کاظمی‌پور «معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان»، دکتر سید مناف هاشمی «دبیرکل کمیته ملی المپیک»، دکتر مهین فرهادی‌زاد «نایب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس کمیسیون زنان و ورزش»، دکتر نازنین راسخ «عضو هیأت علمی پژوهشگاه و عضو کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک»، سخنرانان و نمایندگانی از فدراسیون‌های مختلف ورزشی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر هاشمی «دبیرکل کمیته ملی المپیک» ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: دلیل حضور بنده در این جلسه این است که اعلام کنم ما در کمیته ملی المپیک با افتخار از برگزاری چنین جلساتی حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: عمده فعایت کمیسیون‌های هفده‌گانه کمیته ملی المپیک ارائه مشاوره است. اما این کمیسیون‌ها مجاز هستند طبق توافقی که با رئیس و اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک داشتیم، برخی از موضوعات مهم را در قالب برنامه‌های رسمی به مخاطبین منتقل کنند که در این راستا کمیسیون زنان و ورزش با توجه به اهمیت موضوع حفاظت از ورزشکاران که مورد تأکید کمیته بین المللی المپیک نیز می‌باشدریال برنامه امروز را برگزار نمود.

وی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون ورزش بانوان و حفاظت از ورزشکاران ابراز داشت: ما به دنبال انتقال پیام این جلسه به جامعه ورزش به ویژه فدراسیون‌ها و ورزشکاران هستیم. باید خروجی و پیام امروز را در قالب یک بیانیه در چند بند جمع‌بندی کنیم و به منظور دستیابی تمامی ورزشکاران در همه رده‌ها، خروجی کار را در سطح ۳۱ استان گسترش دهیم و در دسترس تمامی ورزشکاران قرار دهیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: اگر ملاحظاتی در بحث حفاظت از ورزشکاران است که نمی‌توانیم علنی به آن بپردازیم، در این قبیل کلاس‌های آموزشی که کمک زیادی به ورزش کشور خواهد کرد، باید این ملاحظات به بحث گذاشته شود.

وی ضمن بیان اینکه حفاظت از ورزشکاران پیامی دوطرفه است، اظهار داشت: اگر به دنبال کسب موفقیت‌هایی در خصوص بحث حفاظت از ورزشکاران و تأثیرگذاری آن در جامعه ورزش هستیم، باید از خودمان (وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی) شروع کنیم. لذا اگر دوستان وزارت ورزش و جوانان موافق باشند ما جلسات این چنینی را در حضور مسئولین فدراسیون‌ها برگزار کنیم تا تأثیرگزاری بیشتری داشته باشد.

در ادامه این نشست، دکتر فرهادی‌زاد «رئیس کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک» ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با برگزاری این نشست گفت: کمیسیون زنان و ورزش برنامه‌های متنوعی را مربوط به ورزشکاران، مدیران ورزشی و مربیان زن دارد. کمیته بین‌المللی المپیک محورهایی را در این بخش (کمیسیون زنان) توصیه کرده است که یکی از موضوعات اصلی بحث حفاظت از ورزشکاران است که در ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر توجه زیادی به آن شده است.

وی از دکتر رضا قراخانلو که با برقراری ارتباطی موثر با مسئولین کمیته بین‌المللی المپیک در این حوزه، با برگزاری نشست‌هایی با تأیید این نهاد بین‌المللی، فضایی را ایجاد کرده که اطلاعات کافی به ورزشکاران ارائه شود تقدیر و تشکر کرد.

دکتر فرهادی‌زاد در ادامه از حمایت‌های دکتر هاشمی «دبیرکل کمیته» و تلاش‌های دکتر کاظمی پور «معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و عضو کمیسیون زنان و ورزش» تقدیر نمود.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه به معرفی سخنرانان و موضوعاتی که در این نشست به حاضرین ارائه شد پرداخت.

گفتنی است علاوه بر دکتر هاشمی، دکتر کاظمی‌پور در خصوص ورزش زنان و مراقبت‌های لازم، دکتر رضا قراخانلو در رابطه با تبیین نگاه IOC به حفاظت از ورزشکاران، دکتر نصرالله سجادی به بیان موضوعاتی در خصوص برگزاری رویداد و حفاظت از ورزشکاران، دکتر نازنین راسخ در خصوص بررسی پژوهش (ارائه مدل حفاظت از ورزشکاران)، دکتر محمدرضا دهخدا به تشریح مصادیق عینی در بحث حفاظت از ورزشکاران، دکتر سارا مهرانی در خصوص بررسی عملکرد افسر حفاظت از ورزشکاران و دکتر سیما لیموچی به بیان توضیحاتی در رابطه با حفاظت از ورزشکاران پارالمپیکی به ارائه نکاتی پرداختند.

 

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

انتهای خبر/


نظر شما :