سامانه پژوهش در پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم راه‌اندازی شد

۰۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۱ کد : ۱۸ معاونت پژوهشی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۵
به همت معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی سامانه پژوهش در پژوهشگاه علوم ورزشی رونمایی و راه‌اندازی شد
سامانه پژوهش در پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم راه‌اندازی شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، سامانه پژوهش به منظور مدیریت فرایند بررسی و اجرای طرح‌های پژوهشی، طرح‌های فناوری، دریافت کد اخلاق و بانک اطلاعات و رزومه اعضاء هیات علمی در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی رونمایی و راه‌اندازی شد.
دکتر علی کاشی سرپرست معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه در نشست شورای هم‌اندیشی اعضاء هیات علمی ضمن معرفی این سامانه اظهار کرد: سامانه پژوهش برای رفع نیازهای پژوهشی در حوزه ورزش کشور راه‌اندازی شده است و با راه‌اندازی این سامانه شاهد کاهش زمان بررسی و اجرا، سیستماتیک شدن و کاهش هزینه‌های فرایندهای پژوهشی در پژوهشگاه علوم ورزشی خواهم بود. وی افزود: سامانه مذکوراین قابلیت را دارد تا در سطح کلان و به صورت ملی پاسخگوی نیازهای اعضاء هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور باشد.
وی  تصریح کرد: با تقویت سخت‌افزاری امکانات پژوهشی می‌توانیم دغدغه‌های سازمان‌ها و مؤسسات و حتی اعضاء هیات علمی سراسر کشور را در خصوص بهینه نمودن فرایندهای پژوهشی مرتفع نموده و بیش از پیش به رفع نیازهای پژوهشی کشور بپردازیم.
سامانه پژوهش پژوهشگاه تربیت بدنی یک سامانه جامع است که تمامی فرایندهای بررسی، تصویب، اجرا و اطلاع‌رسانی پروژه‌های تحقیقی در حوزه علوم ورزشی را در سطح کشور مدیریت خواهد کرد.
این سامانه ضمن بررسی طرح‌های پژوهشی و فناوری پژوهشگاه این قابلیت را دارد که پروپوزال‌های کد اخلاق دانشجویان و محققان در سطح کشور را نیز موردبررسی قرار داده و کد اخلاق پژوهشگاه علوم ورزشی از این پس تنها از طریق این سامانه ارائه می‌شود.
از دیگر قابلیت‌های این سامانه ثبت اطلاعات و رزومه اعضاء هیات علمی پژوهشگاه و سایر همکاران دانشگاه‌های کشور به عنوان بزرگ‌ترین بانک اطلاعات پژوهشگران کشور خواهد بود. کارورزان پژوهشی (دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقه‌مند به پژوهش در حوزه علوم ورزشی) نیز می‌توانند در این سامانه اطلاعات خویش را ثبت نموده و همکار طرح‌های پژوهشی باشند.
شایان‌ذکر است از این تاریخ تمام طرح‌های پژوهشی و فناوری و پروپوزال‌های کد اخلاق در این سامانه موردبررسی قرار می‌گیرد و مجریان، داوران و ناظران این نوع طرح‌ها می‌توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی: ris.ssrc.ac.ir با پژوهشگاه علوم ورزشی همکاری نمایند.

کلید واژه ها: سامانه پژوهش


نظر شما :