دروس تربیت بدنی در بخش تئوری و عملی در کل کشور یکسان سازی می شود

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۷ کد : ۳۲۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۶۱
با هم‌فکری تمامی دانشکده ها، پژوهشگاه تربیت بدنی، دفترگسترش برنامه ریزی و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم درخصوص شیوه مدیریت دروس عملی رشته تربیت بدنی در مواجهه با بحران کرونا تصمیمات مهمی اتخاذ شد
دروس تربیت بدنی در بخش تئوری و عملی در کل کشور یکسان سازی می شود

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی دکترعلی شریف ‌نژاد سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در حاشیه برگزاری" یازدهمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزش و پژوهش ورزش کشور" که به صورت آنلاین در محل پژوهشگاه و با حضور نمایندگان قریب به۵۰ دانشکده و گروه تربیت بدنی دانشگاه‌های بزرگ کشورو همچنین مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم و نماینده دفتر برنامه ریزی و گسترش علوم ورزشی برگزار شد  گفت: این جلسه با محوریت بحث اجرای دروس عملی رشته تربیت بدنی در شرایط کرونا، مباحث و مذاکراتی بین روسای دانشکده‌ها، کمیته برنامه ریزی رشته و همینطور اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم شکل گرفت.
وی افزود: خوشبختانه تمام روسای دانشکده‌ها نکته نظرات خود را بیان کردند و ملاحظاتی که در ارتباط با اجرای دروس عملی در این مقطع زمانی که تمامی سیستم آموزشی وزارت علوم به صورت مجازی و آنلاین در حال برگزاری است اعلام کردند.
دکتر شریف نژاد عنوان کرد: در این جلسه به چند نکته اصلی رسیده‌ایم که این موارد از طریق کمیته برنامه‌ریزی رشته تربیت بدنی به سمع و نظر روسا و مدیران تصمیم‌گیرنده در وزارت علوم خواهد رسید و بعد به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: حاضرین در جلسه تاکید جدی بر این مسئله داشتند که رشته تربیت بدنی با توجه به متفاوت بودن ماهیت این گرایش، نمی‌تواند دروس عملی آن به صورت تئوری برگزار شود؛ حتماً باید این دروس عملی در فواصل زمانی تعیین شده توسط دانشگاه ها با مدیریتی که دانشکده ها برای آن لحاظ می کنند عملیاتی و اجرا شود.
سرپرست پژوهشگاه با اشاره به اینکه کلیپ‌های آموزشی در قالب فعالیت بدنی در منزل توسط دانشکده‌ها تهیه خواهد شد، گفت: دانشکده‌های ما اعلام آمادگی کردند که در زمینه تولید محتوای تئوری و عملی مشارکت نمایند و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز برحسب وظیفه  سازمانی  همکاری های لازم را انجام خواهد داد تا این کلیپ‌ها را تکمیل‌تر نموده و به اطلاع عموم برسانیم.
دکتر شریف نژاد افزود: در واقع این نکات به ما کمک خواهد کرد که پژوهشگاه و تمام خانواده علوم ورزشی مسئولیت اجتماعی خود را در این شرایط حساس بدرستی اجرا نمایند.

 

کلید واژه ها: دروس تربیت بدنیتئوری و عملییازدهمین نشست شورای هماهنگیمراکز آموزش و پژوهش ورزش کشوردانشکده و گروه تربیت بدنی دانشگاه‌هایدکترعلی شریف ‌نژاد


نظر شما :