انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سازمان منطقه آزاد کیش

۱۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۰:۱۰ کد : ۱۲۶۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۶۴۳
این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌گیری از توانمندی‌ها، ظرفیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، فرهنگی، اجرایی، مشاوره‌ای و رفاهی «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی» و «سازمان منطقه آزاد کیش»، به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سازمان منطقه آزاد کیش

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان «سازمان منطقه آزاد کیش» و «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، روز گذشته پنج‌شنبه 17 شهریور ماه 1401 در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

مهدی کشاورز «مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش» در این جلسه بر اهمیت آسیب‌شناسی مدیریت علمی اشاره کرد و گفت: در حوزه مدیریت علمی اقدامات زیادی انجام شده، ولی نگاه علمی وجود نداشت.

کشاورز با اشاره بر اهمیت حوزه‌های ورزشی همچون: «ورزش و گردشگری، ورزش و فرهنگ، ورزش و اقتصاد، ورزش و سلامتی و ورزش و آموزش»، اظهار داشت: در جزیره کیش، تعداد 44 هیأت ورزشی داریم که نقش مهم خود را در حوزه ورزش ایفا نکردند و امروز با انجام پایش و برگزاری جلسات مختلف، مکلف شدند برنامه‌های «کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت» خود را در این زمینه ارائه دهند.

وی، اندیشیدن به بحث قهرمانی و نگاه همگانی به حوزه ورزش را از اهمیت ویژه‌ای برشمرد و افزود: سلامت فکری و بدنی ساکنان جزیره کیش برای سازمان مهم است و به دنبال یک طراحی صحیح هستیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، خاطر نشان کرد: اگر طراحی صحیح در این حوزه اجرا نشود، کارها در قالب «شعاری، نمایشی و کتابخانه‌ای» نمود پیدا می‌کند.

مهدی کشاورز، تصریح کرد: با موفقیت در اجرای طرح‌های خوب، می‌توانیم یک گام به جلو برداریم و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای محقق شدن مفاد این تفاهم‌نامه، حمایت و همکاری لازم را خواهیم داشت.

وی، بیان داشت: با ارائه برنامه مدون یک ساله، این اقدام مهم و ارزشمند، به عنوان پایه تقویمی و زیرساختی در جزیره کیش خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تلاش و کار جهادی ثابت کردیم، کمتر از ظرف شش ماه، 100 درصد یک زمین هیبریدی با تعداد 3 زمین در سطح بین‌المللی، ساخته می‌شود.

مهدی کشاورز با بیان این که در مرحله نخست، ایده‌های خوبی که عملیاتی شده را اجرا می‌کنیم تا مردم از ارائه خدمت مسئولانه این منطقه لذت ببرند، اظهار داشت: برای تبدیل شدن جزیره کیش به پایلوت ایده‌ها و درآمدزایی گام خواهیم برداشت.

به گفته کشاورز، ما نسبت به سال گذشته کمبود مسافر نداریم، بلکه کمبود خرید داریم، زیرا قیمت تمام شده در یک سری کالاها بالا است و باید این موضوع را حل کنیم.

کشاورز با بیان این که کیش، یک جزیره ورزشی و نیازمند به پژوهشگاه علوم ورزشی است، افزود: در حوزه توانمندی و دانش پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، انتظار داریم دوره‌هایی را در جزیره برگزار کنند که برخی از آنها برای ما درآمدزا باشد و در نگاه پژوهشی به بخش اقتصاد ورزش، به سلامت، گردشگری و ... توجه ویژه شود.

زهرا سلمان «سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، بر همکاری هرچه بیشتر برای توسعه حوزه ورزش از تولد تا سالمندی اشاره کرد و گفت: در حوزه بهزیستی و آموزش و پرورش، این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و اداره آموزش و پرورش، می‌توان گام‌های مؤثری در حوزه ورزش کودکان برداشت.

سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، با اشاره به برگزاری «المپیک نسل‌ها» با هدف نزدیکی نسل‌ها و جلوگیری از فقر حرکتی، افزود: تغییر سبک زندگی، باعث شده کودکان و نوه‌ها کمتر از نعمت همراهی و حضور پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بهره‌مند شوند و با برگزاری این رویداد ورزشی می‌توان به تحقق اهداف طرفین کمک کرد. 

لازم به ذکر است: سعید پورزادی «عضو هیأت مدیره و معاون عمرانی و زیربنایی»، رضا شجیع «مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل»، مرتضی رمضانی گالشی «سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش»، عزیزالله فرضی‌پور «رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش»، شهروز جهانشاهی «رئیس هیأت اسکواش»، محمد شریعت‌زاده «معاون فناوری پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی»، مهرداد تاوتلی «رئیس هیأت دوچرخه سواری جزیره»، پرویز حیدری‌راد «رئیس اداره آموزش و پرورش کیش»، در این مراسم حضور داشتند.

 

انتهای خبر/

کلید واژه ها: پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی منطقه آزاد کیش پژوهشگاه علوم ورزشی جزیره کیش تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی


نظر شما :