کارگاه تمرینات ورزشی برای دوران بارداری و پس از زایمان برگزار شد

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۲ کد : ۸۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۲۸
کارگاه تمرینات ورزشی برای دوران بارداری و پس از زایمان با حضور اساتید ، دانشجویان و مربیان در محل پژوهشگاه تربیت بدنی برگزار شد.
کارگاه تمرینات ورزشی برای دوران بارداری و پس از زایمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، در راستای حمایت از سلامت جامعه ورزش بویژه مادران باردار، کارگاه آموزشی یک روزه طراحی تمرینات ورزشی برای دوران بارداری و پس از زایمان به همت شرکت تعاونی پژوهشگاه تربیت بدنی و مرکز مطالعات پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان با حضور پژوهشگران و دانشجویان حوزه ورزش بانوان در محل پژوهشگاه با تدریس دکتر معصومه هلالی زاده عضو هیات علمی پژوهشگاه برگزار شد.
این دوره آموزشی که حاوی اطلاعات به روز و مستند با موضوعیت ورزش در دوران بارداری و پس از زایمان بود به عنوان یک دوره بسیار کاربردی مورد توجه پژوهشگران و مربیان و دانشجویان حوزه ورزش بانوان  قرار گرفت.
محمد سررشته داری مدیر عامل شرکت تعاونی پژوهشگاه تربیت بدنی گفت: قصد داریم با مشارکت مرکز مطالعات پژوهش های راهبردی وزارت ورزش کارگاه های تخصصی و کاربردی  با آخرین یافته های علمی  در حیطه های مختلف ورزشی برای پژوهشگران ، مربیان ودانشجویان برگزار کنیم. وی همچنین یادآور شد با همکاری مراکز مختلف ورزشی کارگاه های علمی - تخصصی تا پایان سال تعریف و برنامه ریزی شده است که اجرا خواهد شد.
در این کارگاه فواید ورزش و عواقب بی تحرکی در دوران بارداری ،تغییرات بدن در دوران بارداری،فیزیولوژی ورزش در دوران بارداری،علم تمرین در دوران بارداری ،تجویز نسخه ورزشیبرای مادران باردار مبتلا به مشکلات بالینی ارایه شد.
سپس فعالیت های ورزشی اسیب زا در دوران بارداری، تمرینات ورزشی مناسب سه ماهه اول تا سوم،تمرین در خانه در دوران بارداری، تمرینات عملکردی ویژه دوران پس از زایمان ،ورزش در دوران پس از زایمان و شیردهی، تغذیه ورزشی دوران بارداری و پس از زایمان توسط مدرس دوره برای شرکت کنندگان تشریح شد.

کلید واژه ها: تمرینات ورزشیدوران بارداریشرکت تعاونی پژوهشگاه تربیت بدنیمرکز مطالعات پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان


نظر شما :