نخستین دوره تخصصی طراحی و تجویز بازی‌های اصلاحی برای کودکان برگزار شد

تعداد بازدید:۴۲۱
پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی نخستین دوره تخصصی طراحی و تجویز بازی‌های اصلاحی برای کودکان را برگزار کرد
نخستین دوره تخصصی طراحی و تجویز بازی‌های اصلاحی برای کودکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، نخستین دوره تخصصی طراحی و تجویز بازی‌های اصلاحی برای کودکان با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، مربیان و دانشجویان رشته تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی 10 و 11 مردادماه برگزار شد. دکتر حامد عباسی عضو هیات علمی پژوهشگاه، مدیر و مدرس برگزاری این دوره در گفتگو با روابط عمومی پژوهشگاه اظهار کرد: در این دوره وضعیت‌های بدنی صحیح و تمرینات اصلاحی در قالب بازی‌های حرکتی هدفمند برای کودکان ارائه شد.
وی افزود: متأسفانه سطح سواد قامتی در جامعه بالا نیست و عدم آگاهی از وضعیت‌های صحیح بدنی موجب می‌شود تا افراد از آثار منفی ناشی از وضعیت‌های بدنی غلط که به‌صورت تدریجی عواقب خود را نمایان می‌کند، آگاه نباشند. ازاین‌رو در دوره مذکور تلاش شد تا با تأکید بر آموزش وضعیت‌های بدنی صحیح در قالب بازی‌های هدفمند اصلاحی بتوان عادات صحیح حرکتی را با رویکردی پیشگیرانه به کودکان آموزش داد.
سرفصل‌های نخستین دوره بازی‌های اصلاحی برای کودکان شامل ارزیابی قامت، انحرافات قامتی تکاملی در کودکان، اصول و ملاحظات طراحی بازی‌های اصلاحی در کودکان و طراحی بازی‌های اصلاحی برای ناهنجاری‌های قامتی بود که طی دو روز به‌صورت تئوری و عمدتاً عملی با مشارکت فعال فراگیران پی گرفته شد.

 

کلید واژه ها: نخستین دوره تخصصیطراحی و تجویز بازی های اصلاحیدکتر حامد عباسی


نظر شما :