کد خبر: 33877 تاریخ انتشار : 1397/4/13-12:14:28

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

چاپ مقاله پژوهشی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی در مجله معتبر خارجی
مقاله پژوهشی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی دریکی از مجلات معتبر خارجی به چاپ رسید
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، مقاله پژوهشی دکتر هادی روحانی عضو هیات علمی پژوهشگاه با عنوان «High-Intensity Interval vs. Continuous Endurance Training: Preventive Effects on Hormonal Changes and Physiological Adaptations in Prediabetes Patients.» در مجله «The Journal of Strength and Conditioning Research»  با نمایه ISI و IF=2.325 به چاپ رسید.
دکتر روحانی در تشریح موضوع این مقاله اظهار کرد: این مقاله برگرفته از یک پروژه منسجم مطالعاتی بوده که بر روی بیماران پیش دیابتی انجام‌گرفته است. وی گفت : پروژه مطالعاتی مذکور به ‌صورت همکاری با دانشگاه گیلان وپژوهشگاه علوم ورزشی بوده  و دکتر حمید محبی و دکتر سید صالح صفری موسوی در این طرح با وی همکاری داشته اند.
به گفته دکتر روحانی، بخشی از این پروژه با حمایت دانشگاه گیلان  در قالب رساله دکتری و بخش دیگر آن در قالب طرح پژوهشی و فرصت مطالعاتی با حمایت پژوهشگاه علوم ورزشی صورت گرفته است که شروع آن از سال 1395 بود. علاوه بر این مقاله، دو مقاله علمی پژوهشی دیگر هم به زبان فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسیده است و یک مقاله دیگر نیز در مرحله نگارش می‌باشد.
بر اساس گفته محقق این طرح پژوهشی، هدف اصلی مطالعه، بررسی تأثیر تمرینات مختلف ورزشی از چند جنبه مختلف پاسخ‌های اکسایشی، هورمونی، متابولیکی و عملکردی بیماران پیش دیابتی بوده است تا درنهایت بر اساس آن بهترین شیوه تمرینی برای این بیماران مشخص شود.
       

   برای مشاهده مقاله فوق می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29939900
©2018 All Rights Reserved