کد خبر : 33016 تاریخ انتشار : 1396/5/16-22:52:51
کتاب «یوگا برای اضطراب و افسردگی» منتشر شد
کتاب «یوگا برای اضطراب و افسردگی» اثر دکتر آر ناگاراتنا و دکتر اچ آرناگندرا ترجمه دکتر علیرضا آقا بابا و فریبا موسوی فرحبخش منتشر شد.
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33016
 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، کتاب «یوگا برای اضطراب و افسردگی» اثر دکتر آر ناگاراتنا و دکتر اچ آرناگندرا ترجمه دکتر علیرضا آقا بابا (عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی) و فریبا موسوی فرحبخش به‌تازگی از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم ورزشی منتشر شد.
این کتاب به موضوع اضطراب و استرس پرداخته و از جنبه یوگا نیز تعاریف خاص خود را عنوان نموده و چگونگی غلبه بر آنها را در ادامه کتاب بیان می‌کند. این کتاب می‌تواند برای مربیان، پرتو جویان و کار درمانگران مورداستفاده قرار گیرد.
مؤلف در بخش مقدمه این کتاب به مباحثی همچون: شیوع اضطراب و افسردگی چه قدر است؟ آیا اضطراب و افسردگی می‌توانند مفید هم باشند؟ چگونه اضطراب هنگام رویارویی با مسائل به ما کمک می‌کند؟ چگونه این سیستم کمکی، به اضطراب یا افسردگی تبدیل می‌گردد؟ یوگا چگونه اضطراب و افسردگی را شرح می‌دهد؟ عملکرد یوگا در رابطه با اضطراب و افسردگی چیست؟ آیا یوگا تاکنون به درمان افراد دارای اضطراب و افسردگی کمک نموده است؟ و... پرداخته است.
در بخش دیگر این کتاب مؤلف به تمرینات بدنی (آسانا ها) حرکات تنفسی و آرام‌سازی‌های مرتبط پرداخته است که ضمن معرفی تمرینات مرتبط چگونگی انجام آن به‌صورت برنامه‌های پیشنهادی به تفکیک برای افسردگی و اضطراب ارائه‌شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت کتاب به آدرس: ssrc.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 88747884 و 88747632 داخلی 571 تماس حاصل نمایند.