کد خبر : 32921 تاریخ انتشار : 1396/2/24-8:52:0
همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی در زمینه فناوری‌های ورزشی با فدراسیون فوتبال
پژوهشگاه علوم ورزشی و فدراسیون فوتبال در زمینه فناوری‌های ورزشی موردنیاز فدراسیون همکاری می‌کنند
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/32921
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، در پی دیدار دکتر اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال وحسن کامرانی فر رئیس دپارتمان داوری با دکتر قراخانلو رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی مقرر شد، با توجه به تفاهم‌نامه‌های موجود فی‌مابین پژوهشگاه و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پژوهشگاه به‌عنوان مرجع علمی ورزش کشور در راستای نیازهای تخصصی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صنعت فوتبال اقدامات لازم و اجرایی را انجام دهند.
 ازجمله اقدامات اجرایی که مقرر شد در گام اول انجام شود طراحی و ساخت برخی ابزارهای موردنیاز دپارتمان داوری ازجمله پرچم ویبره، اسپری کف و سیستم ارتباطی داوران است که پس از طراحی و ساخت توسط پژوهشگاه و تائید دپارتمان داوری در لیگ برتر فوتبال در فصل بعد مورداستفاده قرار خواهد گرفت.
همچنین بنا به پیشنهاد دکتر اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال مقرر گردید که در قالب جلسات منظم ماهیانه نیازهای تخصصی بخش‌های مختلف فدراسیون فوتبال با حضور نمایندگان پژوهشگاه و مدیران مربوطه در فدراسیون فوتبال احصاء و شناسایی‌شده تا نسبت به عملیاتی شدن آن اقدامات لازم صورت پذیرد.
در این نشست که در محل پژوهشگاه برگزار شد، دکتر حمید آقا علی نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر محمد شریعت زاده مدیر فناوری و تجاری‌سازی پژوهشگاه حضور داشتند.