کد خبر : 35011 تاریخ انتشار : 1397/7/7-11:49:10
نشست مشترک مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف با سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با حضور در پژوهشگاه علوم ورزشی با سرپرست این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/35011
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، به دعوت از معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه،  دکتر زهرا پارسا پور مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  با حضور در پژوهشگاه علوم ورزشی  با دکتر علی شریف نژاد سرپرست  این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.
این نشست که باهدف تهیه بسته‌های فرهنگی در حوزه ورزش کشور انجام شد مقرر گردید نمایندگانی از پژوهشگاه و معاونت فرهنگی وزارت علوم در چند نشست مشترک ضمن شناسایی وضع موجود، فعالیت‌های انجام‌گرفته و اولویت‌های پژوهشی در این حوزه به تدوین سیاست‌های اجرایی و اقدام عملی در این خصوص بپردازند.
همچنین مقرر شد ضمن مرور مطالعات انجام‌شده، نسبت به تدوین بسته فرهنگی در حوزه ورزش به صورت مشترک اقدام شود.
در این جلسه خلاصه‌ای از طرح‌های خاتمه یافته و در حال اجرای پژوهشگاه در حوزه فرهنگ تحت عناوین: مشکلات و چالش های اخلاقی در ورزش قهرمانی و حرفه ای ایران، آسیب شناسی علل وقوع فساد مالی و اخلاقی در ورزش کشور و تدوین سازوکارهای مقابله و کنترل آن، طراحی الگوی پهلوان پروری ورزش ایران          ، فلسفة ورزش در جمهوری اسلامی ایران، تدوین الگوی جامع کارکردهای ورزش و تربیت بدنی در راستای توسعه پایدار ایران، طراحي نظام نامه اخلاقي اعضاي هيأت علمي تربيت بدني و علوم ورزشي ايران، بررسی میزان پايبندي روزنامه نگاران ورزشي به اصول اخلاقي حرفه روزنامه نگاری وشناسایی ارزش های فرهنگ اخلاق مدار در ورزش کشور و تدوین سیاست ها و رویکردهای نهادینه سازی آن ارائه گردید.
 
دکتر رحیم زاده مشاور معاون فرهنگی، دکتر یوسفی مشاور دفتر سیاست‌گذاری و مسئول انتشارات، دکتر غلامرضا خسروی معاون اداره کل دفتر سیاست‌گذاری و خانم جعفری کارشناس پژوهش و امور فرهنگی از وزارت عتف و دکتر علی کاشی سرپرست معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر آقا بابا مدیر فرهنگی و اجتماعی و  دکتر حسین زارعیان مدیر امور تحصیلات تکمیلی و آموزش های تخصصی پژوهشگاه در این جلسه حضور داشتند.
در پایان این نشست، آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه توسط مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و همراهان مورد بازدید قرار گرفت و توضیحات لازم توسط مسئولان و کارشناسان این مرکزبه آنها ارائه شد.