کد خبر : 33973 تاریخ انتشار : 1397/6/6-5:12:35
دکتر فریبا محمدی به عضویت کمیته پزشکی کمیته بین‌المللی پارالمپیک منصوب شد.
دکتر فریبا محمدی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی به عضویت کمیته پزشکی کمیته بین‌المللی پارالمپیک منصوب شد.
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33973
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، دکتر فریبا محمدی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی و اولین فارغ‌التحصیل دکترای تربیت بدنی و ورزش معلولین در کشور به عضویت کمیته پزشکی کمیته بین‌المللی پارالمپیک منصوب شد.
کمیته بین‌المللی پزشکی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در حوزه پزشکی ازجمله تعیین استانداردهای بین‌المللی برای TUE مراقبت‌های پزشکی در رویدادهای بزرگ، ایمنی ورزشکاران، ارزیابی‌های دوره‌ای سلامت ورزشکاران و کادر فنی، آموزش در حوزه پزشکی و پژوهش‌های مرتبط با پیشگیری و درمان آسیب‌های ورزشی می‌باشد.
این کمیته از سال 2004 با تأیید هیئت‌رئیسه کمیته بین‌المللی پارالمپیک تأسیس شد و هم‌اکنون 8 عضو از بهترین متخصصان حوزه پزشکی از کشورهای آمریکا، روسیه، آفریقای جنوبی، کانادا، سوئد، انگلستان، یونان وایران عضو این کمیته هستند که دکتر محمدی به عنوان اولین ایرانی و تنها متخصص حوزه علوم ورزشی به این کمیته دعوت‌شده‌اند.
در پی کسب این موفقیت دکتر رضا قراخانلو رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی ضمن ابراز خرسندی از این افتخار به‌دست‌آمده برای کشور عزیزمان، از زحمات ایشان در این حوزه تقدیر و با اهداء لوح سپاس از تلاش‌های ارزنده وی قدردانی کردند.