کد خبر : 33915 تاریخ انتشار : 1397/5/13-0:26:59
دعوت به همکاری کمک محقق برای مشارکت در اجرای طرح تحقیقاتی
دعوت به همکاری کمک محقق برای مشارکت در اجرای طرح تحقیقاتی توسط پژوهشگاه علوم ورزشی
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33915
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، به‌منظور ایجاد فضای کارآفرینی در حوزه پژوهش، پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم ورزشی در کشور و با داشتن یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیومکانیک ورزشی در نظر دارد طرح پژوهشی " ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ی ایرانیان" را اجرا نماید. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز رشته بیومکانیک ورزشی می‌توانند به‌عنوان کمک محقق در این پروژه تحقیقاتی مشارکت نموده و از مزایای مادی و معنوی مشارکت در یک طرح کلان ملی بهره‌مند شوند.
هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی به دست آوردن شکل هندسی و مدل پای ایرانیان است. این اطلاعات می‌تواند در طراحی کفش‌ها و کفی‌ها برای مردم کشور ایران بسیار حائز اهمیت باشد تا فعالیت‌های روزمره و ورزشی سالم‌تر و راحت‌تری داشته باشند.
 از طرف دیگر تهيه كفش ورزشي مناسب كه امروزه به‌عنوان يكي از ابزارهای اصلي هر رشته ورزشي مطرح است براي اجراي بهتر ورزش بسيار مهم بوده و داراي سه كاركرد اصلي حفاظت از پا، راحتي و حمل وزن بدن است. بر اساس گزارش‌های اعلام‌شده، نشان داده‌شده است که 44 درصد مصدومیت‌ها و مشکلات ورزشکاران مربوط به نامناسب بودن کفش‌ها، 17 درصد مربوط به کیفیت ضعیف کفش‌ها و 11 درصد مربوط به قدیمی بودن کفش‌های مورداستفاده بوده است. لذا نتایج این تحقیق در غالب یک طرح کلان ملی می‌تواند برای طراحی کفی و کفش برای ورزشکاران ایرانی بسیار مهم باشد.
افرادی که تمایل به همکاری در این طرح پژوهشی رادارند می‌بایستی از ویژگی های زیر برخوردار باشند:
۱- دانشجو یا فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بیومکانیک از یکی از دانشگاه‌های ممتاز
۲- آشنایی کافی به سیستم‌های صفحه نیرو، فوت اسکن و نرم‌افزار Image J
۳- تسلط کافی به زبان انگلیسی
متقاضیان می‌توانند کپی رزومه تحصیلی و تحقیقی، توصیه‌نامه استاد و کپی مقالات به چاپ رسانده خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. افراد واجد شرایط پس از بررسی مدارک به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.
دکتر علی شریف نژاد a.sharifnezhad@ssrc.ac.ir
مزایای مشارکت در طرح
افرادی که به‌عنوان کمک محقق در این پروژه پذیرفته می‌شوند در صورت مشارکت فعال و مؤثر گواهی همکاری در طرح از طرف پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نموده و همچنین بابت انجام کار محوله حق‌التحقیق دریافت خواهند کرد. میزان حق‌التحقیق بر اساس تجربه و توانایی فرد و پس از مصاحبه تعیین خواهد شد.
شایان‌ذکر است که ارسال تقاضانامه و مدارک یادشده به معنی استخدام رسمی نیست و صرف ارسال مدارک هیچ‌گونه تعهدی را برای مجری و یا پژوهشگاه ایجاد نمی کند.