کد خبر : 33916 تاریخ انتشار : 1397/5/13-10:17:16
دریافت تایید فنی نرم افزار ارزیابی آمادگی جسمانی (EPF) از دبیر خانه شورای عالی انفورماتیک کشور
نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی (EPF) از سوی دبیر خانه شورای عالی انفورماتیک کشور تایید شد
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33916
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی در راستای رسالت پژوهشگاه در جهت حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه علوم ورزشی، " نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی" موفق به اخذ تائیدیِ فنی از شورای عالی انفورماتیک کشور شد.
هدف اصلی از اجرای طرح پژوهشی "طراحی نرم‌افزار ارزیابی آمادگی جسمانی (EPF)"، اصلاح و تکمیل روش‌های سنجش، ارزیابی، محاسبه و تحلیل برخی از شاخص‌های آمادگی جسمانی و تیپ بدنی می‌باشد.
نرم‌افزار طراحی‌شده توانایی و قابلیت اندازه‌گیری، ارزشیابی، محاسبه کمی و کیفی و تحلیل سریع و آسان شاخص‌های مختلف آمادگی جسمانی از قبیل حداکثر اکسیژن مصرفی، درصد چربی بدن، شاخص توده بدن و تیپ بدن را دارد. همچنین با استفاده از آن می‌توان رتبه کل و امتیاز عملکرد ورزشکاران را در مجموعه‌ای از آزمون‌های آمادگی جسمانی با استفاده از نورم های پیش‌ساخته، رتبه درصدی و نمرات T، Z به‌صورت دقیق مشخص کرد.
شایان‌ذکر است مجری این نرم‌افزار ابداعی که با حمایت مالی پژوهشگاه علوم ورزشی به ثمر رسیده، دکتر سید کاظم موسوی ساداتی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق است و مالکیت آن متعلق به پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و مجری طرح می‌باشد.