کد خبر : 33125 تاریخ انتشار : 1396/5/29-7:38:55
تقدیر از طراحان و سازندگان اسباب‌بازی بند چین رشد حرکتی کودکان
در سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی از دکتر امین غلامی و دکتر ملیحه نعیمی کیا به خاطر طراحی و ساخت اسباب‌بازی بند چین رشد حرکتی کودکان تقدیر شد
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33125
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، در مراسمی که با حضور فعالان حوزه اسباب‌بازی و مدیران کانون و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد، برترین تولیدات و ایده‌های سرگرمی و اسباب‌بازی، در سه بخش «مجوز تولید»، «ایده بازار» و «طرح‌های ثبت‌شده» معرفی و تقدیر به عمل آمد.
در مراسم اختتامیه این جشنواره‌ که عصر روز شنبه ۲۸ مردادماه در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد برگزیدگان هر بخش معرفی شدند. در حوزه اسباب‌بازی‌های حرکتی مهارتی از طرح دکتر امین غلامی و دکتر ملیحه نعیمی کیا اعضای هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی با عنوان بند چین رشد حرکتی کودکان تقدیر شد.
دکتر غلامی درباره این طرح گفت: در طرح حاضر که بند چین رشد حرکتی کودکان نام‌گذاری شده است هدف تقویت مهارت‌های حرکتی و جسمانی کودکان با استفاده از ابزاری ساده و کم‌هزینه و کم‌خطر است که بیشتر با هدایت و حضور بزرگ‌سالان مانند مربی یا والدین اجرا می‌شود.
 وی تقویت مهارت‌های حرکتی پایه مانند پریدن و دویدن، تقویت مهارت‌های کار با دست با ساخت اشکال وصل کردن آن‌ها، تقویت مهارت‌های تعادلی و افزایش تمرکز، افزایش مهارت‌های اجتماعی و کار گروهای، آموزش ریاضیات همراه با بازی و ورزش و تقویت توجه و افزایش سرعت عمل نسبت به اطراف را از اهداف این طرح عنوان کرد.
دکتر غلامی بابیان اینکه اهمیت فعالیت بدنی و تحرک در سنین کودکی بر سلامت ابعاد مختلف انسان (جسمانی، روانی و اجتماعی، عاطفی و.) به‌خوبی ثابت‌شده است گفت: بازی‌های حرکتی ابزاری مهم در هدایت کودکان به فعالیت بدنی است. اگر بازی را کار کودک بدانیم اسباب‌بازی ابزار کودک است؛ اما چه‌بهتر که اسباب‌بازی به‌طور هدفمند و بر اساس اصولی علمی طراحی و ساخته‌شده باشد.