کد خبر : 33279 تاریخ انتشار : 1396/7/3-10:4:44
اولین دوره آمار و روش‌های پژوهش کاربردی در علوم ورزشی به کار خود پایان داد
اولین دوره آمار و روش‌های پژوهش کاربردی در علوم ورزشی بعد از 5 روز آموزش به کار خود پایان داد
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/33279
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، اولین دوره آمار و روش‌های پژوهش کاربردی در علوم ورزشی باهدف تقویت و توسعه درس و مفاهیم آمار که در محل پژوهشگاه علوم ورزشی آغازشده بود پایان یافت، در این دوره پژوهشگران و دانشجویان مفاهیم آمار و روش پژوهش، انواع روش‌های پژوهش (توصیفی، تجربی، همبستگی و...)، انواع آزمون‌های همبستگی، مداخله و مقایسه در نرم‌افزار Spss و تحلیل مطالعه موردی در انواع تحقیقات علوم ورزشی را فراگرفتند.
دکتر مصطفی افشاری عضو هیات علمی پژوهشگاه و مدیر این دوره درباره برگزاری اولین دوره آمار و روش‌های پژوهش کاربردی در علوم ورزشی گفت: این دوره باهدف تقویت و توسعه درس آمار و روش تحقیق برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی تدوین و سعی شد مباحث اصلی که در گرایش‌های مختلف علوم ورزشی وجود دارد از قبیل همبستگی‌ها، مداخلات، روان‌سنجی و ساخت ابزار بررسی و بیان شود.
وی افزود در این دوره برای آموزش روش تحقیق و مباحث آمار و نرم‌افزاری از استادان برجسته‌ای استفاده شد. دکتر افشاری بابیان اینکه استقبال و بازخوردهای مثبتی از برگزاری این دوره دریافت شده اظهار کرد در آینده نه‌چندان دور شاهد برگزاری مجدد این دوره در پژوهشگاه علوم ورزشی خواهیم بود.