کد خبر : 35158 تاریخ انتشار : 1397/8/13-23:13:37
ارائه خدمات ویژه پژوهشگاه علوم ورزشی به افراد دارای کم‌توانی ذهنی
مرکز مشاوره و پایش سلامت پژوهشگاه علوم ورزشی به افراد دارای کم‌توانی ذهنی مشاوره ارائه می دهد
لینک کوتاه http://ssrc.ac.ir/id/35158
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، مرکز مشاوره و پایش سلامت پژوهشگاه علوم ورزشی علاوه بر ارائه خدمات به همه اقشار جامعه؛ به افراد دارای کم‌توانی ذهنی نیز ارائه خدمت ویژه ای ارائه می نماید. در همین راستا بخشی از فعالیت‌های این مرکز با نظارت دکتر علی کاشی متخصص توان‌بخشی ورزشی به مشاوره ورزشی برای افراد دارای کم‌توانی، پایش سلامت و تجویز برنامه تمرینی برای آن‌ها می‌پردازد.
گروه‌های مخاطبی که می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند افراد دارای کم‌توانی ذهنی، افراد دارای سندرم داون، افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، افراد دارای نقص توجه/بیش فعالی و افراد دارای اختلال هماهنگی رشدی می‌باشند.
از نکات برجسته این مرکز استفاده از یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های علوم ورزشی است که در این آزمایشگاه امکان سنجش متغیرهای متعدد رشد و یادگیری حرکتی، فیزیولوژیک، روان‌شناختی، بیومکانیکی و ... می‌باشد.
در این بخش تجویز برنامه تمرینی برای افراد گروه‌های خاص ازجمله افراد دارای کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، نقص توجه/ بیش فعالی و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشدی انجام‌شده و در خصوص ارائه برنامه تمرینی به این افراد مشاوره داده می‌شود. همچنین در بخش آزمایشگاه اقدام به پایش سلامت و ارائه کارنامه تندرستی برای این افراد انجام می‌شود.
روند ارائه خدمات:
تعیین وقت قبلی و ویزیت متخصص
ارزیابی اولیه وضعیت بدنی
طراحی برنامه توسط متخصص
آغاز فعالیت بدنی و شرکت در جلسات تمرینی
آموزش‌های عمومی ضمن دوره
پایش دوره‌ای وضعیت بدنی و بررسی روند تغییرات
این مرکز در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک سه مستقر بوده و علاقه‌مندان می توانند  با تلفن های 88747632-88747632 داخلی 570  با خانم غلامیان  تماس حاصل نموده و اقدام به تعیین نوبت و استفاده از این خدمات نمایند.